Mfr. No.: CL-T-4-12X18X72-RB_A123
Made in Canada Made in Canada
  • Clean Line Lockers, 3 -tier, Bank of 4, 48" x 18" x 76", Steel, Beige, Rivet (Assembled) Dufferin Supply
Colour, sizing or style depicted in some photos may not be exactly as described.
Please check your product description carefully before placing your order.
Locker Number Plates Dufferin Supply
Anthony Steel Mfg.
Locker Number Plates
  • Number Range: 1 - 25
  • Dimensions: 0.75" x 2.25"
  • Material: Plastic
  • Engraving Colour: White
Model: FL587
Mfr. No.: CL-NUMBER-PLATE-1-25
Made in Canada Made in Canada
Clean Line Economy Lockers Slope Top, 4 Bank, 18" D x 48" W x 6" H, Beige, Steel Dufferin Supply
Anthony Steel Mfg.
Clean Line™ Economy Lockers Slope Top, 4 Bank, 18" D x 48" W x 6" H, Beige, Steel
  • Bank Width: 12"
Model: FJ665
Mfr. No.: CL-SLPT-48X18X6_A123
Charlize
Locker Base Insert, Fits Locker Size 12" x 18", Beige, Plastic
  • Length: 16.125"
  • Width: 11.875"
  • Height: 0.5"
Model: FI721
Mfr. No.: TR1218BEI
Padlock, Combination, Hardened Steel, 1-7/8" Width Dufferin Supply
Master Lock
Padlock, Combination, Hardened Steel, 1-7/8" Width
  • Shackle Diameter: 9/32"
  • Shackle Clearance Height: 3/4"
  • Shackle Clearance Width: 13/16"
  • Shackle Material: Steel
  • Colour: Silver
  • Key Type: No Key
  • Shackle Opening Width: 13/16"
Model: SAX608
Mfr. No.: 1525-V52
Pin Tumbler Padlock, Keyed Alike, Laminated Steel, 1-9/16" Width Dufferin Supply
Master Lock
Pin Tumbler Padlock, Keyed Alike, Laminated Steel, 1-9/16" Width
  • Type: Security Padlock
  • Shackle Diameter: 9/32"
  • Shackle Clearance Width: 5/8"
  • Shackle Material: Steel
  • Colour: Silver
Model: SR905
Mfr. No.: 3KA-KEY#3252
  • Key Type: No Key
Model: SR914
Mfr. No.: 1500
No. Of Tiers
3
Bank Of
4
Overall Width
48"
Overall Depth
18"
Overall Height
76"
Door Height
21"
Door Width
10"
Colour
Beige
Material
Steel
Top Style
Basic
Base Style
Recessed
Assembly Type
Rivet (Assembled)
Perforated/Non-Perforated
Non-Perforated
Bodies
24 gauge
Inside Depth
18"
Doors
20 gauge
Frames
16 gauge
Shelves
24 gauge
Bank Width
12"
Overall Dimensions
48"L x 18"D x 76"H
Country Of Origin
Canada
  • Prime grade cold rolled steel locker
  • Features an all welded frame with panels and doors assembled with rivets
  • Frames are resistance welded on all four corners to form a rigid structure
  • All welded double pan construction doors
  • High quality baked on enamel paint
  • Aluminum recessed padlock handle
  • Ventilation on top and bottom of frames
  • Includes (2) Coat hangers
  • Shipped fully assembled
  • Lockers can be manufactured to custom sizes
  • Other colours & custom sizes available upon request ; ; Locker Materials;
Clean Line™ Lockers, 3 -tier, Bank of 4, 48" x 18" x 76", Steel, Grey, Rivet (Assembled)
  • Door Height: 21"
  • Door Width: 10"
  • Top Style: Basic
  • Base Style: Recessed
  • Perforated/Non-Perforated: Non-Perforated
  • Bodies: 24 gauge
  • Inside Depth: 18"
  • Doors: 20 gauge
  • Frames: 16 gauge
  • Shelves: 24 gauge
  • Bank Width: 12"
  • Overall Dimensions: 48"L x 18"D x 76"H
Model: FJ235
Mfr. No.: CL-T-4-12X18X72-RB_A124
Clean Line™ Lockers, 3 -tier, Bank of 4, 48" x 18" x 76", Steel, Charcoal, Rivet (Assembled)
  • Door Height: 21"
  • Door Width: 10"
  • Top Style: Basic
  • Base Style: Recessed
  • Bodies: 24 gauge
  • Inside Depth: 18"
  • Doors: 20 gauge
  • Frames: 16 gauge
  • Shelves: 24 gauge
  • Bank Width: 12"